Subject/Course Exhibition Winners, Western Australia, 2020

This report lists the Subject/Course Exhibition and Award winners for each subject in 2020, along with the school that they attended.

Subject Exhibitions are awarded by the School Curriculum and Standards Authority to the student who obtains the highest raw exam score in an individual WACE course or subject.

Special Subject Awards may be awarded to a student who is ineligible for a Subject Exhibition but who has otherwise satisfied all other requirements for the award.

25 of 43 entries are shown.
Page 1 of 2:
1 2
Jump to Page:
 
1 Accounting and Finance Subject Exhibition Collins, Siobhan St Hildas Anglican School for Girls Mosman Park
2 Ancient History Subject Exhibition Bromley, Jes Christ Church Grammar School Claremont
3 Applied Information Technology Subject Exhibition Abdullahi, Abdi-Wadud Awil Australian Islamic College Kewdale Kewdale
4 Biology Subject Exhibition Grewal, Nimmat St Marys Anglican Girls School Karrinyup
5 Business Management and Enterprise Subject Exhibition Engelhard, Olivia St Marys Anglican Girls School Karrinyup
6 Career and Enterprise Subject Exhibition Scafetta, Sofia Santa Maria College Melville
7 Chemistry Subject Exhibition Lu, Jason Christ Church Grammar School Claremont
8 Children, Family and the Community Subject Exhibition Watson, Amy Chisholm Catholic College Inglewood
9 Computer Science Subject Exhibition Price, Maxwell Belridge Secondary College Beldon
10 Dance Subject Exhibition Howatson, Siahn Perth College Mt Lawley
11 Design Subject Exhibition Keating, Renee Applecross Senior High School Ardross
12 Drama Subject Exhibition Mathieson, Blake Perth Modern School Subiaco
13 Earth and Environmental Science Subject Exhibition Hirani, Vinay Ashdale Secondary College Darch
14 Economics Subject Exhibition Wimalarathne, Nethma Perth Modern School Subiaco
15 Engineering Studies Subject Exhibition Ivanov, Manol Perth Modern School Subiaco
16 English Subject Exhibition Choo, Swen Tzen Perth Modern School Subiaco
17 English as an Additional Language or Dialect Subject Exhibition Pang, Tin Chi Greenwood College Greenwood
18 English as an Additional Language or Dialect Special Subject Award Ng, Kah Lok Sunway College Malaysia
19 Food Science and Technology Subject Exhibition Murray, Eliza Presbyterian Ladies College Peppermint Grove
20 French: Second Language Subject Exhibition Killoh, Jack Willetton Senior High School Willetton
21 Geography Subject Exhibition Bishop, Chloe Butler College Butler
22 Health Studies Subject Exhibition Tan, Esther Melville Senior High School Melville
23 Human Biology Subject Exhibition Van der Zanden, Stella Presbyterian Ladies College Peppermint Grove
24 Italian: Second Language Subject Exhibition MEDIC, Helena Prendiville Catholic College Joondalup
25 Japanese: Second Language Subject Exhibition Ng, Tatiana Perth Modern School Subiaco
Home Privacy Policy Contact Us
Please tell us what you think...
About the new site...
I am using a...
Please tell us what you dislike, or how the site could be better...